„Gherghina Ana, IX D, Cezar Muntean, X F, și Ferăstrău Radu, a VIII A, au participat la Campionatul Național de karate WKFU (World Kickboxing and Full-Contact Union), desfășurat la Ghimbav, în perioada 30-31 Mai.
Cezar Muntean și Ferăstrău Radu au obținut câte 4 medalii de aur atât la individual cât și cu echipa, iar Gherghina Ana a obținut medalie de argint și medalie de bronz la kumite individual și kata pe echipe.
Elevii noștri au dominat categoriile lor, cu o tehnică impecabilă și o condiție fizică de invidiat, au impresionat prin combinația de forță și eleganță”, a anunțat conducerea Colegiul Național “Dr. Ioan Meșotă”.
FELICITĂRI!

